Головна  →  Новини  →  3 вересня 2015

Інформація щодо механізму призначення субсидій

Інформація щодо механізму призначення субсидій

 

Що таке субсидія?

Субсидія є адресною безготівковою допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Отримання субсидії дозволить громадянам менше сплачувати за житлово-комунальні послуги; отримана субсидія не повертається у разі продажу або дарування житла; субсидія призначається виходячи із соціальних нормативів споживання послуг і не перераховується у разі економного споживання послуг, а може бути використана як оплата за послуги у наступні періоди; заява і декларація можуть бути надіслані поштою до управління соціального захисту населення; доцільність звернення за субсидією до початку опалювального періоду з метою своєчасного її призначення до отримання збільшених платежів за послуги в опалювальний період.

Кому призначається субсидія?

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг (далі — орендар).

В окремих випадках на підставі рішень районних у м. Києві держадміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг.

Куди звертатися для отримання субсидій? Які документи потрібно надати?

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі — за місцем проживання):

- заяву про призначення житлової субсидії за встановленою формою

- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленою формою;

- довідки про доходи у випадках, коли громадянин зазначає у декларації про доходи, свої доходи за три місяці 2015 року, що передують місяцю, з якого призначається субсидія;

- договір найму (оренди) житла (за наявності).

Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання).

Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені чинним законодавством.

Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/15 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів без їх звернення. Тобто заяву та декларацію таким особам надавати до органів соціального захисту не потрібно, при умові, що за період призначення субсидії не відбулися зміни.

Де особа може отримати заяву та декларацію?

Форму заяви та декларації можна отримати в Управлінні праці та соціального захисту населення (далі-Управління) за адресою: просп. Маяковського, 15, або самостійно роздрукувати, використовуючи Додаток 2, 3.

Термін надання субсидії

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням і розраховується:

на опалювальний сезон-з 1 жовтня по 30 квітня; на неопалювальний сезон -            з 1 травня по 30 вересня.

Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді, без звернення громадянина.

Куди надавати заяви та декларації?

Процедура отримання субсидій здійснюється в Управлінні.

Заява та декларація заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок із сплати житлово-комунальних послуг.

Заповнені заява та декларація можуть бути надіслані поштою до управління за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем фактичного проживання)

Мешканці Деснянського району з обмеженими фізичними можливостями, які за станом здоров’я або з інших поважних причин не можуть особисто звернутися до Управління, можуть отримати допомогу в оформленні документів на призначення житлової субсидії за місцем проживання від соціальних працівників, зателефонувавши до районного територіального центру або до Управління за телефонами:

533-72-51 - Деснянський територіальний центр соціального обслуговування

545-14-14 Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації.

За яких умов не призначається субсидія?

- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Які доходи особа повинна декларувати?

Всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року). Дохід може бути вказаний і за попередні три місяці, але при цьому особа має надати довідки про доходи за цей період.

Звертаємо увагу, що у Декларації непотрібно вказувати розмір доходу, а зазначається лише вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.

 

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у 2015 році

Соціальні і демографічні групи населення

Розмір прожиткового мінімуму

з 01.01.2015 - 31.08.2015

з 01.09.2015 – 31.12.2015

Діти віком до 6 років

1032 грн.

1167 грн.

Діти віком від 6 до 18 років

1286 грн.

1455 грн.

Працездатні особи

1218 грн.

1378 грн.

Особи, які втратили працездатність

949 грн.

1074 грн.

Загальний показник

1176 грн.

1330 грн.

 

Які наслідки подання недостовірних даних особою?

Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих  у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг, шляхом подання відповідних документів

Надання раніше призначеної субсидії припиняється:

- за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо змінився власник особового рахунка або громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг;

- якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан;

- у разі переїзду сім'ї в іншу;

- у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою;

- за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла.

Розрахунок обов’язкового платежу

Житлова субсидія призначатися за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Розрахунок обов’язкового платежу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 № 1156 „Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії” і розраховується для кожного домогосподарства індивідуально за відповідною формулою:

Ро = Кд / Кг * Рг ,

де Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу), яка округлюється до двох знаків після коми;

Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства – відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (1176 грн. станом на 01.04.2015 р.), встановленого на дату, з якої призначається субсидія;

Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії – два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць, (Кг = 2);

Рг - базова норма плати за житлово-комунальні послуги – 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).

Соціальні нормативи для розрахунку субсидій житлових субсидій:

НОРМА ЖИТЛА:

Субсидії

48,87 м²

13,65 м² особу
+35,22 м² на домогосподарство

Пільги

31,5 м²

21,0 м² особу
+10,5 м² на сім’ю

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:

Послуга

Різновид

Норма з 01.10.2014

на опалення

в опалювальний період

7 м³ на 1 м² площі *
коригуючий коефіцієнт

на газову плиту

за наявності централізованого постачання гарячої води

6 м³ на особу

за відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача

9 м³ на особу

за наявності газового водонагрівача

18 м³ на особу

ВОДОПОСТАЧАННЯ:

постачання
холодної води

за наявності централізованого постачання гарячої води

2,4 м³ на особу

за відсутності централізованого постачання гарячої води

4,0 м³ на особу

постачання гарячої води

 

1,6 м³ на особу

ВОДОВІДВЕДЕННЯ:

водовідведення

з яких:

 

4,0 м³ на особу

Водовідведення холодної води

за наявності централізованого постачання гарячої води

2,4 м³ на особу

за відсутності централізованого постачання гарячої води

4,0 м³ на особу

Водовідведення гарячої води

 

1,6 м³ на особу

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ:

на опалення

в опалювальний період

65 кВт×год 1 м² площі
*кориг.коеф

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами

за наявності центр. постачання гарячої води

130 кВт×год на сім’ю з однієї особи
30 кВт×год на іншого члена сім’ї, але не більше 250 кВт×год на міс.

за відсутності центр. постачання гарячої води

150 кВт×год на сім’ю з однієї особи
30кВт× год на іншого члена сім’ї але не більше 270 кВт×год на міс.

у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами

за наявності центр. постачання гарячої води

90 кВт×год на сім’ю з однієї особи
30 кВт×год на іншого члена сім’ї
але не більше 210 кВт×год на міс.

за відсутності центр. постачання гарячої води

120 кВт×год на сім’ю з однієї особи
30кВт× год на іншого члена сім’ї
але не більше 240 кВт×год на міс.

 

 

Де отримати консультацію та оформити житлову субсидію?

 

Отримати вичерпну консультацію з питань оформлення та призначення житлової субсидії Ви можете в Управлінні за адресою:                                             просп. Маяковського,15,відділ житлових субсидій та пільг, який працює за графіком:

з понеділка по четвер:   09.00год – 18.00 год

середа: 9.00 - 19.00

п’ятниця:  09.00год – 16.45 год

обідня перерва: 13.00год – 13.45 год

Телефони «гарячої лінії»: 5451414, 5451405, 5451404, 5460871, 5152597.  

Філії Управління за місцем Вашої реєстрації працюють за графіком:

понеділок, четвер: 8.00 год – 17.00 год

вівторок: 8.00 год – 13.00 год

середа: 10.00 год – 19.00 год

п’ятниця: 8.00 – 15.45 год

обідня перерва: 13.00год – 13.45 год

Ми створимо для Вас всі умови, щоб оформлення житлової субсидії, не спричинило Вам незручностей.

 

http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF

 

 

 

 

Додаток 1

 

ЗАЯВА

про призначення житлової субсидії

_______________________________________
(найменування структурного підрозділу 
_______________________________________
з питань соціального захисту населення)

ЗАЯВА 
про призначення житлової субсидії

Від________________________________________________________________
                                                       (прізвище, ім’я, по батькові)

зареєстроване (для орендарів — фактичне) місце проживання: _____________________

_______________________________________________________________________

контактний телефон ______________________ паспорт: серія _____ № ____________

__________________________________________________  ___ __________  ___ р.
                       (ким і коли виданий)

реєстраційний номер облікової картки платника податків _________________________
            (крім осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)

Прошу призначити субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (необхідне підкреслити).

Відомості про житлово-комунальні послуги, якими користуються особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку

Вид послуги

Номер особового рахунка

Найменування організації, що надає послуги

Примітки

Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

   

Газопостачання

   

Централізоване постачання холодної води

   

Централізоване постачання гарячої води

   

Водовідведення

   

Централізоване опалення

   

Електропостачання

   

Вивезення побутових відходів

   

У разі коли прийняття рішення щодо моєї заяви потребує окремого рішення місцевих органів виконавчої влади/місцевого самоврядування або утвореної ними комісії, прошу розглянути/не розглядати мою заяву відповідними органами або утвореною ними комісією (необхідне підкреслити).

Я та особи, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, даємо згоду на обробку персональних даних про сім’ю, доходи, майно, що необхідні для призначення житлової субсидії, та оприлюднення відомостей щодо її призначення.

У разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни складу осіб, які зареєстровані (фактично проживають), джерел доходу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень), зобов’язуюся протягом місяця повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

_____ ______________ 20__ р.                                            ________________________

                                                                                                                                                            (підпис)

 

Примітка. Ця заява заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок із сплати житлово-комунальних послуг

(особою, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

                                                        Додаток 4

ДЕКЛАРАЦІЯ 
про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії”.

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України 
від 28 лютого 2015 р. № 106 
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України 
від 26 червня 2015 р. № 475)

_____________________________________
(найменування структурного підрозділу 
_____________________________________
з питань соціального захисту населення)

ДЕКЛАРАЦІЯ
про доходи і витрати осіб, які звернулися за 
призначенням житлової субсидії

Розділ I. Загальні відомості

1. ______________________________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

2. Характеристика житлового приміщення/будинку:

загальна площа ____ кв. метрів; опалювальна площа ____ кв. метрів;

будинок індивідуальний чи багатоквартирний (необхідне підкреслити);
кількість поверхів у будинку __________

3. Особи, які зареєстровані (для орендарів - особи, які фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку

Прізвище, ім’я, 
по батькові

Дата 
народ-
ження

Серія 
та номер паспорта

Реєстраційний номер облікової картки 
платника податків або 
серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати 
платежі за його серією 
та номером)

Примітки

     
     

Розділ II. Всі види доходів фактично проживаючих у житловому приміщенні/будинку осіб, які зареєстровані (не зареєстровані - для орендарів), за період з ________ 20__ р. до __________ 20__ року

Прізвище, ініціали

Відомості про доходи

Вид доходу

Найменування організації, де отримує дохід (для фізичних осіб - підприємців - група платника єдиного податку)

   
   

Розділ III. Інформація про витрати на придбання майна, товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії

Прізвище, ініціали

Вид придбаного майна, товарів або оплачених послуг

Вартість, гривень

Дата придбання
майна, товарів або 
оплати послуг

    
    

Я усвідомлюю, що в разі подання мною у неповному обсязі або недостовірних відомостей про осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку, їх доходи і витрати мені може бути відмовлено у призначенні житлової субсидії або припинено її надання. У такому разі зобов’язуюся повернути надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії.

      

________________________                                                                      ____ ______________ 20___ р.

      _____

Примітка.


Ця декларація заповнюється особою, на яку відкрито особовий рахунок із сплати житлово-комунальних послуг (особою, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

Особи, для яких враховується дохід за попередні три місяці, додають довідки про доходи за  період”.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Оперативне інформування киян

Повідом про корупцію:
(понеділок: з 08:00 - до 17:00,
п'ятниця з 08:00 - до 15:45).

телефон: (044) 546-08-39
електронна адреса: [email protected]