В рамках Європейського тижня місцевої демократії 12 жовтня 2017 року на базі загальноосвітнього навчального закладу «Міжнародна школа Глобус» (Globe International School) відбувся круглий стіл «Демократія участі і громадянська культура: сучасні електронні та виборчі механізми» для старшокласників Деснянського району.
Захід було присвячено таким інноваційним явищам сучасності, як електронна демократія та електронне голосування на виборах. Актуальності темі додало рішення Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017-го року про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні.
Круглий стіл організували Управління освіти Деснянської райдержадміністрації та керівництво Globe International School для старшокласників, вчителів правознавства та заступників директорів навчальних закладів району.
Захід розпочався з вітального слова директора районного науково-методичного центру Таміли Федини та директора «Міжнародної школи Глобус» Діани Савченко, які наголосили на тому, що молоде покоління українців, яке зараз навчається у школах та незабаром вступить у свідоме громадське життя, повинно оволодіти всіма доступними інформаційно-комунікативними інструментами залучення до державотворення та місцевого самоврядування.
Під час панельної дискусії виступили політологи, аналітики та експерти з електронної демократії, в тому числі міжнародні фахівці, що представляли Центр розвитку інновацій Києво-Могилянської академії, Лабораторію електронної демократії ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Центр управління навчанням учасників виборчих процесів Міжнародної фундації виборчих систем в Україні(IFES), Інститут публічної політики та консалтингу.
Учасники круглого столу ознайомили присутніх із практикою електронного голосування в різних країнах світу, станом електронної демократії в Україні, електронними петиціями та порталом «Е-місто», різноманітними онлайн-ініціативами.
Модератори круглого столу методист з міжнародного співробітництва районного науково-методичного центру Оксана Поліщук, заступник директора з питань маркетингу та інновацій Globe International School Олег Постернак, підкреслили, що впровадження електронного урядування, механізмів електронної демократії є одним з основних факторів забезпечення успішності реформування та підвищення конкурентоспроможності країни і спрямоване на реалізацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Завершився захід майстер-класами з підвищення рівня обізнаності учнів у сфері виборів, ознайомлення з інструментами електронної демократії в Україні та практики її застосування у громадському житті.